Ośrodek w Starym Drawsku - własność firmy Chris, położony jest na terenie Pojezierza Drawskiego nieopodal Czaplinka. Usytuowany na obrzeżu Drawskiego Parku Krajobrazowego 3-hektarowy teren ośrodka z trzech stron graniczy z lasem, a z czwartej z objętym strefą ciszy jeziorem Żerdno.

Na czas trwania zielonej szkoły uczniowie zamieszkali w 4-7 osobowych przestronnych domkach z łazienkami. Na każdym z posiłków uczestnicy mieli do dyspozycji szwedzki stół. W trakcie trzech posiłków podawane są kolorowe, różnorodne, zdrowe potrawy, także wegetariańskie i bezglutenowe. Na terenie ośrodka znajdują się bogato wyposażone pracownie, świetlice i obiekty sportowe przygotowane do realizacji programu, m.in. pracownia majsterki, siłownia, sala do bilardu.

 Po drodze mogliśmy podziwiać przepiękne widoki, poza tym fantastycznie było móc pobyć razem w pociągu, gdzie świetnych zabaw nie było końca.

Około godziny 16.00 dojechaliśmy na miejsce. Zjedliśmy ciepły posiłek i  rozlokowaliśmy się w domkach. Po wstępnym rozpoznaniu i zakwaterowaniu wyruszyliśmy na powitanie naszym instruktorom.

 Każdego dnia uczniowie mieli mnóstwo zajęć sportowych i aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Zajęcia tuż nad brzegiem jeziora pozwalają bezpiecznie realizować plan działań na wodzie, a rozległy teren to wymarzone miejsce do uprawiania łucznictwa czy gier zespołowych.

Podstawowe elementy programu to: wszelkiego rodzaju gry zespołowe: piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, pierścieniówka, itp. sporty indywidualne – łucznictwo, park linowy i rowery, zajęcia wioślarskie, kajaki turystyczne i łodzie wiosłowe. Do programu wodnego włączona została zupełnie nowa rzecz – Smocze Łodzie.

 Uczestnicy mogli również poznać zupełnie nowe dyscypliny sportu, jak lacrosse, fistball. Wszystkie te dyscypliny prowadzone są przez instruktorów, którzy starali się, aby uczestnicy Zielonej Szkoły dowiedzieli się o nich jak najwięcej, a jeszcze więcej ćwiczyli i doskonalili taktykę oraz strategię.

Dodatkowym elementem, którego nie zabrakło, były Gry Świata. Jest to szereg gier towarzyskich popularnych w różnych zakątkach świata. Wieczory w ośrodku w Starym Drawsku to również sporo emocji, m.in. nocna gra terenowa, gra Gangsterzy, ognisko i dyskoteka.

Nasze atrakcje:

Majsterkowanie

Zajęcia z łucznictwa

Nocna gra terenowa

Dyskoteka

Ognisko

Turniej gier zespołowych

Gry świata

Zajęcia w parku linowym

Zajęcia na ściance wspinaczkowej

Intercrosse

Wycieczka rowerowa