JESTEŚMY  W  PROJEKCIE  DEUTSCH PLUS

 Nasza szkoła, jako jedna z 200 szkół  w Polsce,  została zakwalifikowana do projektu „Deutsch Plus”, którego organizatorem jest Goethe-Institut  w Warszawie. Patronat nad projektem  objęła  Ambasada Niemiec w  Warszawie, a partnerami projektu są między innymi  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli  Języka Niemieckiego i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.  Projekt ma na celu wzmacnianie roli  języka niemieckiego poprzez  rozbudzanie w uczniach zainteresowania językiem i  kulturą Niemiec. W ramach projektu „Deutsch Plus” przewidziane są różne aktywności i imprezy językowe.

 Nasze pierwsze wyzwanie:KONKURS KULINARNY „Koch mir was!”.

Zadaniem  zgłoszonych 3- osobowych zespołów w ramach konkursu jest  zaprojektowanie strony książki kucharskiej z przepisem z kuchni niemieckiej. Projekt powinien zawierać spis składników, opis wykonania dania oraz jego zdjęcie. Językiem pracy jest język niemiecki.

Oceniane będą oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne, strona językowa. Trzy najlepsze zespoły z całej Polski zostaną zaproszone na galę finałową połączoną z warsztatami kulinarnymi w dniu 22 listopada  2019

Guten Appetit! und Viel Erfolg!

 Termin zgłoszeń szkolnych do 09. października 2019, czas wykonania projektu (strony książki kucharskiej) do 27 października 2019. 

Regulamin konkursu : https://www.goethe.de/resources/files/pdf183/regulamin_kochen.pdf Chęć udziału w projekcie zgłaszamy do nauczycielek języka niemieckiego

Halina Owsieniuk (koordynator projektu)  i  Joanna Wilczewska