„Święty wyjątkowy i niepowtarzalny”. Dziś wspomnienie św. ojca Pio

20 września 1918 r., podczas modlitwy przed krzyżem, ojciec Pio otrzymał stygmaty.

Jest jednym z najbardziej znanych świętych w Polsce i na świecie. Największym jego duszpasterskim zaangażowaniem była posługa w konfesjonale i kierownictwo duchowe, a także troska o biednych i chorych.
Zainicjował budowę Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo. Obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych szpitali we Włoszech i Europie.

Opiekun wspólnoty modlitewnej Ojca Pio w Warszawie, kapucyn ojciec Gabriel Bartoszewski podkreśla oddziaływanie świętego także dzisiaj. – Tak jak za życia, tak również po przejściu z ziemi do nieba oddziaływał i oddziałuje i będzie oddziaływał, czego dowody są dawane przez świadków – to jest święty wyjątkowy, niepowtarzalny – mówił ojciec Gabriel Bartoszewski.

Ojciec Pio (Francesco Forgione) urodził się 25 maja 1887 r. w wiosce Pietrelcina nieopodal Benewentu we Włoszech. 20 września 1918 r., podczas modlitwy przed krzyżem, otrzymał stygmaty. Rany stygmatów pozostały otwarte i krwawiące przez pięćdziesiąt lat. Zmarł 23 września 1968 r. W tym dniu tysiące pielgrzymów, duchowych dzieci ojca Pio, z okazji 50. rocznicy otrzymania stygmatów, zebrało się w San Giovanni Rotondo na IV Międzynarodowej Konferencji Grup Modlitewnych.

2 maja 1999 r. podczas uroczystej mszy św. w Watykanie Jan Paweł II ogłosił ojca Pio z Pietrelciny błogosławionym, a 16 czerwca 2002 r. dokonał jego kanonizacji.

Źródło: https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2587590,Swiety-wyjatkowy-i-niepowtarzalny-Dzis-wspomnienie-sw-ojca-Pio